kahtlused rinnavähi suhtes... 17.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et kardan kohutavalt rinnavähki haigestumist. Midagi otseselt endal leidnud ei ole, ei mingeid tykke ega ka ebanormaalseid eritisi rinnast. Aga vahetevahel on rinnad siiski tundlikud ja valutavad aeg-ajalt ning seda sugugi mitte alati enne päevi. Mõnikord lausa suvalisel ajal, näitek kui telekat vaatan või nii, päevade ajal tavaliselt ei olegi midagi. On see normaalne, kui rinnad sedasi valutavad või peaksin siiski muretsema? Olen 19 aastane ja pole synnitanud, samuti ei kasuta rasedusvastaseid pille.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rindade hellus, eriti 2 nädala jooksul enne menstruatsiooni, on tingitud hormoonide kõikumistest tsükli jooksul ja see on sage probleem noorte naiste hulgas. Mastopaatia korral on põhiliseks kaebuseks rindade valulikkus ja turselisus, see on healoomuline rinnanäärme haigus ning näiteks A-vitamiini kapslid aitavad seda probleemi leevendada.
K.Seemen