Kipitav valu peale WC-paberiga pühkimist 16.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17 aastane ja sooviksin teada miks on valus WC-paberiga pühkida, tuleb ka päris palju ja pidevalt valget asja? Tupest ning on vajadus urineerimas käija päris pidevalt. Menstruatsioon on hilinenud 47 päeva aga see on mul põhimõtteliselt koguaeg nii olnud et üks menstruatsiooni kuu on vahele jäänud. Vahekorras olin viimati umbes nädal tagasi siis seda kipitavat valu veel ei olnud alles hiljuti tekkis. On selline valu ennemgi ühe korra olnud paar kuud tagasi aga siis see läks iseenesest üle, muid probleeme ei paista olevat ainult paberiga pühkides kipitav valu ja menstruatsiooni nii pikk hilinemine. Lisaks mitu korda ka rasedusteste teinud ja vastus on olnud alati negatiivne, kas saaksite palun mu küsimustele vastata? Olen väga mures, tean et on natukene segane tekst aga loodan et saate aru.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tundub,et tegemist on tupeseenega e, soorkolpiidiga. See valge asi ongi ilmselt seenevoolus,mis WC paberiga pühkides ärritab limaskesta. Soovitan kodus teha tupeloputusi söögisooda lahusega( 1 teelusikatäis söögisoodat ühe klaasi sooja vee kohta).Apteegi käsimüügist soovitan osta klotrimasoolkreemi ja selle kreemiga määrida suguelundeid 2-.3 korda päevas. Kui urineerimine on sage ja valulik,,võiks pöörduda perearstile ja seal saab teha uriini analüüs ning määrata vastav ravi.
Menstruatsioonitsükli häired ei ole selle lokaalse põletikuga seotud,aga peale pühi pöörduge kindlasti naistearstile,et määrata vereseerumis hormoonide tase.
Edu soovides,
Maie Väli