Valulikkus tupes ja voolus 13.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes paar päeva tagasi tundsin et oli aluspesu väga märg ja peale ära pühkimist läks päris kiiresti uuesti märjaks tagasi. Nii et tundsin suuremat voolust kui tavaliselt,, voolus valge ja lõhnatu, ära kuivamisel kollane. Enne pole kunagi nii olnud. Siis peale vahekorras olemist tuppe katsudes ka valus ning pissides kõrvetav tunne ja partner kurtis et eesnääre ka tal punane ja valulik. Pissimis valu läks üle umbes 10ne minuti jooksul. Mõlemal partneriga jäi selline kipitav tunne suguelunditele alles. Millest see tulla võib? Ja miks voolus on suurenenud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib tegemist olla tupeseenega, kuid kaebusi arvestades on kõige õigem minna kontrolli ja lasta teha analüüsid erinevate põletikutekitajate suhtes ( STLH paneel, ureaplasmoos, seenpõletik). Vahekorras ei soovita praegu kindlasti olla.