Urineerimise ajal kipitav valu 22.04.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Urineerimise ajal tekkis kipitav valu, justkui otsa seest. Valus kui seep läheb vastu. Punetust või välist viga punne ei esine. Lihtsalt valutab urineerimise ajal või katsumise ajal on kerge valu/sügelus.

Olen välismaal ja palun nõuannet, kuidas käitida ja kelle poole pöörduda.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Arvan, et see pole ohtlik, sümptomite järgi on tegemist uretriidiga - kusitipõletikuga, põhjused võivad olla erinevad. Soovitav on teha vastavad analüüsid – kõik suguhaiguste testid ja uriinianalüüsid. Uuringu tulemuste põhjal määratakse edasine ravi. Esmaabina juua rohkem vedelikku, ravimteed, jõhvikamahla, pohla teed