Vibreerivad-tõmblevad sääremarjad. 08.07.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Säärelihaste sisekülgedel toimuvad otse naha all pisikesed mini-mini tõmblused-mullitused ja istudes jääb parem sääremari justkui kangeks-tuimaks.Käies vaegus möödub.Justkui õhku oleks lihases.Krampe pole olnud! Mõned korrad elus.Ujumine paremaks ei tee!Milles võiks asi olla?Olen 182cm ja 85kg ja aastaga 8kg maha võtnud ,et vererõhk korras oleks. Ei suitseta 20.a ja alkoholi ei tarbi. Keskmine spordihull.Samas on nüüd veenid üle kere rohkem nähtaval kui varem. Mul on suhteliselt suur kõndimiskoormus jalgadel 3tpäevas ja 2xnädalas ülakeha jõutrenn.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Et mitte Teid rohkem segadusse ajada - Teie kaebuste jaoks on õige arst taastusraviarst. Ärge enam rohkem sellel põhjusel ultrahelisid ostke - ajab olukorra veelgi segasemaks.
Kui olete füüsiliselt heas vormis ja mitte enam 18, on ootuspärane, et nahaaluskoes on veenid rohkem nähtavad. See on peamiselt visuaalne probleem ja Teie tervisele see ohtu ei kujuta.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg