köha 03.05.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Kas oskate tõlgendada vastuseid ,hirmu tekitab sõna kolle mis see täpsemalt on ja kas vaja ka uusi uuringuid
Saateinfo: Kuu aega ärritav köha, köhavahendiga veidi lahtisem. Veri, SpO2, ausk. N. Rö-s kahtlus siiski varjustusele par. k/diaf. nurgas. Covid negat. KT uuring rindkerest natiivis. Trahhea ja bronhide valendikud vabad. Perifeerne bronhiaalne joonis tavapärane, bronhiektaase ei ole. Bronhioliidi leidu ei tähelda. Vas. kopsus S1/2-s dorsaalsel subpleuraalsel on väike soliidne kolle D 2mm. Kopsudes infiltratiivseid muutusi ei sedasta. Mediastiinumis, aksillaarsel ja rangluude prk-s patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei tähelda. Mediastiinumis suured veresooned iseärasusteta. Pleura- ja perikardiefusiooni ei ole. Luustikus destruktiivseid koldeid ei tähelda. Kokkuvõte: Rindkere organid aktiivse haigusleiuta.

spirograafiaObstruktsiooni ei ole, FVC 2.67l 66%, FEV1 2.63l 79%, FEV1/FVC 98.4%, Z skoor -1.76.KMI 34.1.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
2 mm tihke kolle on tõesti tibatilluke, see võib olla ka uuringu tehniline lisavari. Selliseid koldeid on vajalik teatud aja tagant uuesti uurida, seda korraldab kopsuarst, perearstilt aga e konsultatsioon kopsuarstile. Näen KMI alusel, et esineb II astme rasvtõbi, see võib vähendada kopsumahtu. Olete noor naine ja kehakaalu alandamine tuleb võtta tõsiselt ette.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi