Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
50943 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 
Vahetustega töötajad riskivad diabeedi ja ülekaalulisusega

Vahetustega töötajad riskivad diabeedi ja ülekaalulisusega

Vahetustega töötajad magavad liiga vähe ning valel ajal ööpäevast – see võib kasvatada nende diabeedi ja ülekaalulisuse riski, leiavad teadlased.

Ajakirjas Science Translational Medicine avaldatud uuring, kus osales 21 inimest, näitas, et une häirimine pani keha vaeva nägema suhkrutaseme kontrollimiseks.

Mõnel uuringus osalejal tekkisid varased diabeedi sümptomid mõne nädalaga, vahendab BBC.

Uuringujuht dr Orfeu Buxtoni arvates kinnitab uuring tulemusi, mis näitavad, et eeldiabeediga inimestel, vahetustega töötajatel, kes peavad öösiti üleval olema, on suurem tõenäosus diabeedi edasiarenemiseks kui päevasel ajal töötajatel.

Kuna öösiti töötajatel võib olla raske päeval uinuda, võib neil tekkida tsirkadiaanrütmi häire ning nende uni pole piisav.

k

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
KOOSTÖÖPARTNERITE UUDISED
Suurte ja väikeste probleem - kõhulahtisus

Kõhulahtisus – on kõige kiirem viis, kuidas  seedetrakt saab vabaneda teda häirivatest teguritest. Püüame anda informatsiooni haigusest ja viisidest, kuidas säilitada parem enesetunne kõhulahtisuse ilmnedes.

Loe edasi
PAP analüüs emakakaelavähi varaseks avastamiseks
Emakakaelavähk on rinnavähi järel teine sagedasem vähihaigus Euroopa naiste hulgas. Tänapäeval on võimalik seda ennetada HPV-vaktsiini ehk emakakaelavähi vastase vaktsiiniga. Loe edasi
Sanofi avas uue veebilehe 1. tüüpi diabeediga teismelistele
Alates läinud reedest 13. jaanuarist on avatud veebileht http://ee.t1dstars.com/web/, mis on eelkõige mõeldud kasutamiseks 1. tüüpi diabeediga noortele, nende pereliikmetele, sõpradele ja koolikaaslastele. Loe edasi
Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hooaeg hakkab hääbuma Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hooaeg hakkab hääbuma Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumiste osakaal on aprillis järjekindlalt langenud. Eelmisel nädalal vajas arstiabi 2971 inimest, kellest 53 protsenti olid lapsed. btn_k
Eesti elanikud tarbivad 10,14 liitrit alkoholi aastas Eesti elanikud tarbivad 10,14 liitrit alkoholi aastas   Kuidas arstile oma peavalu kirjeldada? Kuidas arstile oma peavalu kirjeldada?
Ravimitega reisimine ja ravimite saatmine muutub lihtsamaks Ravimitega reisimine ja ravimite saatmine muutub lihtsamaks (1) Alates 1. juulist võib Ravimiameti loata isiklikuks tarbimiseks kaasa võtta või saata senisest suurema originaalpakendi määratud ravimit, v.a narkootilisi ja psühhotroopseid ravimeid reisimisel Schengeni riikidesse. btn_k
TÜK vabastas vähihaigete laste vanemad vooditasust TÜK vabastas vähihaigete laste vanemad vooditasust   Kuidas allergiast jagu saada? Kuidas allergiast jagu saada?