Unevaegus kahjustab tervist

Unevaegus kahjustab tervist

Warwicki Ülikooli teadlased hoiatavad, et unevaeguse all kannatavatel inimestel on kuni 48% suurem südamehaiguste risk.

Teadlaste sõnul suurendab pikaajaline unevaegus südameataki ja -rabanduse saamise ohtu.

Selgus, et hea tervise huvides tuleks igal ööl magada 6–8 tundi.

Uuringu viisid läbi professor Cappuccio ja kaasautor dr Michelle Miller Warwicki Ülikoolist.

Nad analüüsisid andmeid, mida oli 7–25 aasta pikkustel perioodidel kogutud enam kui 470 000 inimeselt kaheksas riigis, sealhulgas Jaapanis, USAs, Rootsis ja Ühendkuningriigis.

Professor Cappuccio märkis: „Kui magate öösel vähem kui kuus tundi ja teie uni on rahutu, on teil 48% suurem risk südamehaiguse tekkimiseks ja 15% suurem risk südamerabanduse saamiseks või selle kätte suremiseks.

Nüüdisaegne eluviis, mis soosib hilja õhtul üleval olemist ja hommikul vara ärkamist, teeb tegelikult meie tervisele suure karuteene. Kui tahate vähendada selliste eluohtlike haiguste tekkimise tõenäosust, tuleb kohe tegutsema hakata, hoiatab BBC.

Tänapäeva ühiskond ootab, et me oma elu vastavalt selle nõudmistele kohandaksime. Paljudele valmistab raskusi töö ja vaba aja tasakaalus hoidmine ning seetõttu kasutame väärtuslikku uneaega selleks, et tegeleda kõigega, mida meilt oletatavasti oodatakse.“

Dr Miller lisas: „Kroonilise unevaeguse tagajärjel toodab organism hormoone ja keemilisi ühendeid, mis suurendavad nii südamehaiguste ja -rabanduse kui ka muude tervisehäirete, näiteks kõrge vererõhu ja kolesterooli, diabeedi ja rasvumise tekkimise riski.“

Kuid professor Cappuccio sõnas ka, et ka liigne magamine – üle üheksa tunni järjest – võib anda märku mõnest tervisehäirest, sealhulgas südame-veresoonkonna haigusest.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada