Vaevused kõhus ja soolestikus 27.09.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Selline küsimus, et kuidas peaks oma organismi seedevaevuste puhul turgutama? Olen mõistnud, et teatud tüüpi kerge iiveldus tekib eeskätt pärast toorete puu- ja juurviljade söömist (eelkõige näiteks kapsas) aga vahel ka väga kergelt pärast kuumtöödeldud juurikate söömist. Varasemalt on ka olnud maos või soolestikus kerge ebamugavus või survetunne, korinad, puhhitused, gaasid, ajaga kaob asi ise ära ja vahest on mitu nädalat või kuud, kui ei ole ühtegi sümptomit. Aasta alguses tegin kaks probiootikumikuuri ja see tundus aitavat aga sümptomid hakkasid suhteliselt kiiresti korduma kui see kuur läbi sai.

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!

Teil on vaja ravidieeti ja alguses sellist, et gaasi moodustumise ja raskustunde sümptomid väheneksid ning seejärel täielikult kaoksid.
Te peate sööma 5-6 korda päevas ja väikeste portsjonitena.
Köögiviljad on ainult keedetud kujul (puljongid), keedate need eraldi ja kui keedate lihasuppi, siis lisate sellele köögiviljapuljongit.
Puuviljad. Menüüst on vaja välja jätta puuviljad nende loomulikul kujul, samuti kuivatatud puuviljad, mesi, moos ja muud maiustused.
Saate süüa želeed, tarretist, riivitud tooreid õunu. Suhkur piiratud.
Valmistate kruupe, pudrud keetke vees või madala rasvasisaldusega puljongis; ei tohi odrakruupe, pastat, kaunvilju.
See on vaid väike osa suurest toiduainete nimekirjast.
Pärast gaasi moodustumise sümptomite vähenemist (2-4 nädalat) muudetakse ravidieeti.
Soovitan pöörduda toitumisspetsialisti poole, et saaksite kokku panna toitude nimekirja ja toiduplaani.