Mure tervise pärast 13.07.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma tervise pärast. 5 a tagasi, peale sünnitust, oli PAP korrast ära. Tehti konisatsioon, nüüd korras. Oli mõõdukas düsplaasia. Tekkis ka kilpnäärme alatalitus, refluks, ärritatud soole sündroom avastati, samuti endometrioos.
Elasin üldse sellist väga närvilist elu, kuna suhted mehega olid kohutavad.
Nüüd avastati kaks düsplaasiaga sünnimärki, mis lõigati ära.
Olen mures. Olen 30 ja asjad nii. Kardan nüüd kõiki haiguseid, sest nüüdseks olnud kaks düsplaasiaga seisundit. Kas see võib ka "seespool" avalduda, kas mul on suurem risk? Mida teha, kuidas tugevndada immunsüsteemi, kas lasta arstidel mind põhjalikumalt uurida vms?
Oehh, mure on suur. Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie küsimus on ilmselt kogemata postitatud vastamiseks valesse valdkonda. Teie poolt küsitule peaks vastama günekoloog. Saatke oma küsimus palun uuesti kliinik.ee portaali, et vastata saaks õige inimene.
Parimatega,
dr.Ehala