eesnäärme ravim 14.04.14 / Ravimid

Külastaja küsib:

Minul on juba aastaid eesnäärme healoomuline suurenemine. Käin üle kahe aasta uroloogi juures kontrollimas. Viimasel aastal on urineerimine sagenenud. Kui jalutan päevas 4 km. , siis juba kahe kilomeetri läbimisel on vajadus urineerida. Pean seda kohe tegema, sest pidamist suurt ei ole. Öösel ei urineeri. Joon vett päevas 1,5 liitrit.
Olen tarvitanud kuu aega Kamiren-2mg ööseks 1 tbl., kuid see tekitab suurt vererõhu langust, sest suurendab perifeerseid veresooni
Eelmisel kuu kirjutas uroloog minule Omasal- 0,4mg 1tbl peale hommikusööki. Hommikul võtan juba aastaid vererõhurohtu Lacipil-4mg., 1 tbl. Minu küsimus: ,,Kas sellest viimasest ravimist on minule kasu ja milline toime on sellel ravimil vererõhule?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lacipil ongi vererõhu alandaja, muud kasu ei oskaks oodata.
Ravim laiendab veresooni, mille tulemusena paraneb verevool ja alaneb vererõhk.
Kui teised ravimid tekitavad teil samuti vererõhu langust, on põhjust arstil paluda kogu raviskeem üle vaadata.
Alati kui pöördute arstile kes määrab teile ravimit, teavitage teda teistest samal ajal tarvitatavatest ravimitest, näib et siin on see info jagamata.

Kalle Kurvits