Ravim ja rasedus 18.03.14 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29 a rase naine (rasedus u 4 nädalat) ja hädas hella kurguga, mis kurguarsti poolt diagnoositi kui krooniline mandlite põletik. Tellisin endale välismaalt ravimi nimega Bactoblis, mis on probiootikum aitamaks ravida tonsilliiti. Tahan aga üle küsida kas selles olevad koostised sobivad ikka rasedusega kasutamiseks, kuna peaksin tegema 40 päevase kuuri 1xpäevas imemistableti kujul. Antud ravimi info on järgmine: fruktoosi, maltodekstriini, Streptococcus salivarius K12 (maltodekstriin, trehhaloos; s.salivarius ATCC BAA-1024), paakumisvastaste agent: ränidioksiid; lõhn.

Ette tänades,
patsient

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Raseduse puhul on hoiatus alati olemas, Eestis müüdavatel toodetel kindlasti. Kaasas on eestikeelne kasutujuhend.
Välismaalt ravimit või toidulisandit tellides võtate enesele riski saada toote mis ei ole kontrollitud meie riigi seadustele vastavalt, kasutusjuhend ei ole arusaadav või on ebapiisav.
Selle tarvitamine on teie enda risk, teil ei ole võimalik kelletki nõuda vastutust tagajärgede eest.

Kalle Kurvits