Aeglane rasedus 07.06.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure seisneb nimelt selles, et rasedus kulgeb aeglaselt(kui saab nii väljendada). Nimelt eelmise menstruatsiooni järgi peaks olema 8+2.
Arstile läksin esimest korda, kui oli 5+2 ja midagi polnud näha. Ei muretsenud, sest ennatlikult läksin liiga vara. Kutsus nädala pärast tagasi, ka siis ei olnud midagi. Selle aja jooksul tegime ka Hcg teste, mis tõusus nagu vaja. Uuesti tagasi läksin taas nädala pärast(pidanuks olema 7+2) ja siis arst kahtlustas peetumist, sest oli vaid tühi lootekott. Palusin endale mõttega ja harjumiseks nädalat. Käisin nüüd täna 07.06 arstil, valmis selleks mis mind ees ootab. Ja meile üllatuseks on asi edasi arenenud, näha on rebukott ja selge kogum selle kõrval. Kutsus tagasi mind 18.06, et ootame ja vaatame.
Kuna ma hetkel ise olen taaskord ehmunud, sest olin valmis teisti.
Kuna viimane vahekord enne raseduse tuvastamist oli 3 päeva enne enne eeltatavat menstruatsiooni, kas sellest võib olla olukord?
Kas selline növeniv rasedus on üldse hea või on see pigem halb märk?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Kui HCG kasvab ja ka UHs on lõpuks nähtud loodet, siis rasedusega peaks olema kõik korras. Siiski peab jälgima, seni kui tuleb nähtavale loote süda. Ilmselt on teil rasedus tekkinud pisut hiljem kui arvasite, sellest ka väike nihe. Hetkel ei peagi midagi tegema. Teete uue UH ja sellest ka kõik oleneb.

DRKadastik