Soov rasestuda 11.03.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul soov rasestuda. Oleme mehega kaheksa kuud proovinud. Vanust mul 39 eluaastat.
Tegin Testid günekoloogi juures. Sain sellised vastused:
Anti-Mülleri hormoon 0,633µg/l
TSH 1,13 mIU/l
FSH 18,5 IU/l
LH 4,24 IU/l
Östradiool 104,0pmol/l
Prolaktiin 217mIU/l

Mida need vastused tähendavad, arsti aeg alles märtsi lõpus.

Ette tänades,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Viljastumise edukus sõltub eelkõige naise(munaraku) vanusest ja üle 35-aastastel on see keeruline, sest ovulatsioonide arv aastas on langenud oluliselt.
On selge, et tuleb pöörduda kohe viljakusravi kabinetti, kus saab olulised uuringud kiiremini. Alati tuletame meelde, et Eestis on kehaväline viljastamine tasuta kuni 41, edasi tasuline, sest võimalused rasestuda on ülimadalad. On kiire. Naissuguhormoonide määramisel on vajalik teada menstruaaltsükli päeva ja laborit, kus analüüsid on teostatud. Vaid hormoonidest ei piisa rasestumiseks. Vajalikud on mehe uuringud, eelkõige spermogramm. Munajuhade läbitavus peab olema kontrollitud.
Kuigi AMH on madal, siis SynLab lehel on selline lause: AMH ei sobi fertiilsusprobleemideta naisel fertiilse ea ennustamiseks.
Teid nägemata ja teadmata, kas rasedusi on olnud ja kuidas need on lõppenud, vastavad hormoonid eagrupile, ehk nn munasarja vanusele.
Ise saate määrata ovulatsioone, kas apteegi ovulatsioonitestidega või viljakusmonitoriga. Tarvitada Inofolic Premium pulbreid, mehele Sermatrop Alfa.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee