Rasestumine 27.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist! Mure on järgmine, oleme abikaasaga juba ca pool aastat üritanud rasestuda, kuid kuna mensturaaltsüklid on ebaregulaarsed siis ei ole see õnnestunud, kuna ei ole suutnud kindlaks määrata ovulatsiooni toimumis aega ebaregulaarsete tsüklite tõttu, tsükli pikkus varieerub 24-32 päeva vahel, olen ka põdenud klamüüdiat. Küsimus olekski selline kas klamüüdia põdemine võib mõjutada tsükli regulaarsust ja rasestumist? Klamüüdia avastati paar nädalat peale sellega nakatumist ja tehti kohe ravi, kuid siiski on hirm sees et ehk see mõjutab kuidagi rasestumist. Ja kas saaksin ise midagi teha et rasestumine õnnestuks kiiremini?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Olete tubli, et pöördute ja küsite nõu. Kirja lugedes juhin tähelepanu kahele probleemile: urogenitaalse klamüdioosi põdemine võib tekitada munajuhade sulgemise, sest munajuha füsioloogiline läbimõõt on ligikaudu 1 mm. Kas munajuhad on veel läbitavad, ei tea ja seda saab diagnoosida ning täpsustada plaanilise diagnostilise laparoskoopia käigus. Kaldun arvama, et nii noorele esmase uuringuna seda ei pakuta. Alati jääb tasuline võimalus.
Teiseks on suure tõenäosusega anovulatsioonid. Ovulatsioone saab ravimitega stimuleerida, aga enne peaks olema vähemalt uuritud partner, spermogramm, munajuhade läbitavus.
Ise saate määrata ovulatsioone kas ovulatsioonitestide või viljakusmonitori abil, tarvitada pulbreid Inofolic Premium. Partneritele on uued Sermatrop toidulisandid. Partner võiks pöörduda uuringutele meestekliinikusse. Kindlasti kasutage aega HPV vaktsineerimiseks.
https://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7