Rasedus ja treeningud 20.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 7-ndat nädalat rase. Käin tantsimas naisrahvatantsurühmas ja sõidan kahel-kolmel korral nädalas jalgrattaga. Kui kaua võiksin jätkata treeninguid tantsurühmas ja rattaga sõitmist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse ajal treeningud pole vastunäidustatud, kuid siiski intensiivsus võiks olla väiksem. Nimelt hüppamine, kargamine, kukkumine võib põhjustada soovimatut raseduse katkemist. Samas on see kõik väga individuaalne. Arvaksin, et võiksite oma koormust siiski vähendada, eriti rahvatantsu arvelt .

Kui te rattaga sõidate treenimise eesmärgil , siis samuti võiksite seda koormust vähendada. Arvan, kui teie kõhuke hakkab nähtavale tulema, siis soovitaksin teile hoopis rasedate võimlemist erirühmades.