raseduse vältimine 07.06.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud, et saksamaal ja hollandis saab raseduse vältimiseks paigaldada käsivarde implantaadi, mis eraldab hormoone ja mille mõju kestab viis aastat. Kas eestis ka niisugust võimalust saab kasutada ja mis see orienteeruvalt maksma võiks minna?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Selle preparaadi nimi on Norplant, mida on võimalik ka Eestis paigaldada.Hind orienteeruvalt 1000 EEk . See preparaat sobib vähestele naistele, kõrvaltoimeks on tsüklihäired ja kehakaalu mõningane tõus. Eestis viimasel ajal on väga vähestele seda paigaldatud ja vahend pole eriti populaarne, kuna on olemas palju paremaid vahendeid.