Suitsetamise mahajätmisest kehakaal 27.04.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Jätsin suitsetamise maha kaal nagu tõuseb, kuigi ei söö rohkem, kui enne pluss olen käinud trennis enne käisin kord nädalas jõu saalis aga nüüdseks kuu aega olen käinud 2 korda nädalas hiit trennis ja kord nädalas jõu saalis.. Ei oska enam kuskilt ju miskit edasi teha, et see kaal hakkaks langema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tubli, et loobute suitsetamisest. Kaalu kasvu põhjus on see, et toit on muutunud maitsvamaks, suitsetamisele kulunud aega täidate näksimisega. Isegi 100 liigset kilokalorit päevas põhjustab kaalutõusu 5 kg aastas ! See on umbes kolmandik võileiba või küpsis.
Soovitan väga teadlikku söömist ja kaloritearvestamist, liikumist. Suitsetamisele asendustegevuse leidmine, mitte näksimine. Mõnikord võib Elontril põhjustada liigset isu, pidage nõu ravi määranud arstiga.
Olen oma kodulehele teinud pikema ülevaate tulemuslikust kehakaalu alandamisest ja selle hoidmisest. https://terkes.ee/kasulikke-nouandeid/tervislik-toitumine-ja-tulemuslik-kaalualandamine

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi