Äkkviha, depressioon, pidev ärevus. 21.04.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kogu aeg ärevil ja närvis ning tahaksin saada kuidagi abi. Mul on diagnoositud depressioon ja ärevushäire. Ka magamisega on probleeme, ärkan öösel vähemalt 3 või 4 korda üles ning uuesti magama jäämisega pole olnud probleemi. Tahaksin saada end paremaks, kuid ei oska midagi ette võtta või kuhugi pöörduda ja otsustasin, et äkki oskaksite Teie mind abistada/suunata. Vahepeal ütlen ka sõnu mida hiljem kahetsen. Ei suuda enam vägagi mõelda heade asjade peale. Tahaksin väga saada paremaks ja positiivsemaks inimeseks ja sooviks endas selle õnneliku mina tagasi tuua. Ma vahest olen liiga otsekohese ütlemisega ja olen ka sellega inimestele haiget teinud ning ise hiljem kahetsenud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatrilised probleemid (nagu teie omad - ei piirdu ainult ravimi võtmisega.
Vajame
a) sotsiaalseid,
b) somaatilisi,
c) psüühilisi,
d) hingelisi muudatusi, et psüühikahäiretest paraneda, neid ennetada.
Ühiskonna tervis ja inimtervis on korrelatiivses seoses, sellepärast ka see jutt.
Elame vaid kord! Siit järeldus: tegutseda või mitte - selles ongi küsimus! Kes nüüd ei tegutse, see lootku vaid hauatagusele või - Tule taevas appi - unistustele. 700 aastat võitlesime vabadust ja nüüd on vaja seda vabadust edendada, arendada. Meie psüüika mõjutamine olgu hierarhiline, kõige suurema osakaalu omavad sotsiaalsed muudatused, sotsiaalsete hoiaku korrigeerimine. Siis kehalised - siin ju tuntud rahvatarkus annab tarka nõu - terves kehas terve vaim.
Järgneb stress-emotsioon-ärevus kolmikliidu tasand - siin toimib tarkus - oi kui tore, et minu probleemid endast märku andsid, Nüüd saan tervise tugevdamise tegevused ritta panna ja tegutseda.
Apteegi vabamüügist saate ka abi.
TervisePäevik.
Rõõmsameelset harjutamist. vt varasemaid, vt Enneti Palve esimene samm.
Jüri O.-M. Ennet