Ravimite mõju 10.03.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on iga päev just hommikul ärgates (enne äratuskella) umbes kl 5 paiku ärevustunne ja enam magama ei jää.
AD ei võta, ostsin prooviks Gaba kapslid, proovisin ühe, aga ei tajunud midagi.
Miks see tuleb ja on just hommikuti?
Siis kõige raskem tegutseda ja last lasteaeda viia, et ise tööle jõuda. Teen harjutusi, hingamist, üritan muule heale mõelda-ikka sama.
Olen ära proovinud ka palju erinevaid AD.
Kunagi alustasin Coaxiliga, mis aitas. Nüüd aga lõpetasin Venlafaksiiniga, mis oli õudne.
Kas see on üldse ärevus? Kas ATH võib samuti olla, kas see tekitaks hommikuti sellise halva tunde?
Perearsti juures analüüsid tehtud, arst on ka ilmselt minust tüdinenud. Ma küll ei käi koguaeg seal, aga see ravimite vahetamine kindlasti tekitas tuska.
Liigun palju värskes õhus, kallistan puid, teen mis iganes, aga ikka sama seis. Kas jäängi selle ärevusega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Coaxil aitas, siis seda rada võiks uue nurga alt kasutada - nn Pavlov-Enneti refleks e tingitus. Kui Teil asi laabub, siis panete sellele tingitustele oma nime.
Ivan Pavlov andis koerale liha ja samas lülitas ka elektripirni pölema. Liha ja pirn koos, samaaegselt. Liha-Pirn, liha-pirn - nii kuu aega järjest.
Kui Ivan Pavlovil kuu möödudes jäi liha kaasa võtmata, Ivan lülitas lambi ja katsekoerad reageerisid - nagu oleksid saanud liha.
Teil on vaja ravim (Coaxil) ja harjutus (Enneti palve, esimene palve) - Ravim-Palve, ravim-palve igal õhtul ja üks kuu, Siis Coaxil jääb ära ja teete palveharjutust õhtul - organism reageerib, nagu oleksite saanud ka Coaxili, harjutuse hea toime on ka teie repertuaaris.

Vt varasemad: Elusihid paika, ja selles suunas rõõmsalt liikuda. Seega - sotsiaalne elukorraldus.
Siis kehaline e somaatiline aktiivsus, treening peaaegu. Terves kehas terve psüühika.
Siis psüühiline valdkond - stressist vabanemise võtted-sisendused - sai Buddha rahu ja õndsuse - saan ka mina, kui Buddha suunistel liikuda. Aitab ka see _ visualiseerite lühiaegselt Buddha kuju silme ette ja mõttes ütlete - Olen täiesti rahulik. Ja organism-psüühka rahuneb.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Proovitud harjutused, jõukohased, toimivad hästi.
Tableti toimed - 1/10, harjutused - 9/10
Rõõmsameelset tegutsemist.

Jüri O.-M. Ennet