Mida teha? 04.03.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on väga suur mure, nimelt olen ma olnud juba 3 aastat kimpus oma vaimse tervisega. Mul on tekkinud mäluprobleemid, nimelt ei mäleta kuhu ma mingi asja panin ja unustan ära mida keegi on mulle öelnud. Ma ärritun väga kergesti ja seda igapäevaselt mul on tugevad meeleolu langused ja siis järgmisel hetkel jälle tõus. Ma ei huvitu enam mitte millestgi ja ei oska midagi teha. Mul on raskusi keskendumisega ja kohanemisega. Sammuti on mul raskusi viibida rahvarohketes kohtades mul tekib lihtsalt paanikahoog ja ma kujutan endale ette, et keegi nagu üritaks mulle liiga teha. Ma olen käinud erinevate arstide juures (Neuroloog, Perearst, Psühhiaater). Neuroloogiliselt olevat mul kõik korras. Ma otsisin abi ka peaasi.ee arstidelt ja nemad kahtlustasid mul Psühhootlist rasket häiret. Ma lihtsalt tunnen kogu aeg, et ma enam lihtsalt ei suuda edasi minna. Mul on sagedased peavalud ja kergesti tekkivad vihapursked. Suhtlesin ka perearstide nõuande liingia ja nemad ütlesid, et see sarnaneb skisofreeniaga. Mida ma peaksin tegema sest ma lihtsalt ei tea mida edasi teha, et abi saada. Ma lihtsalt ei suud psühhooside juures mõelda mitte millegile ja kellegile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire stressi ja depressiooniga,
vt otsinguga eelnevatest Ärevushäire, stressi ja depressiooni valdkonna soovitusi.
Kehaline aktiivsus, relaks-harjutused, elusihid korda.
Ärevus-stress-depressioon - organism võtab tarvitusele Adrenaliini-ainete suurenemise organismis,
et TEGUTSEDA, tegudega murest vabaneda ja rahuneda, vaimuenesrgiat juurde saada.
Enneti palve esimene samm.
Tegutsege rõõmuga!

Jüri O.-M. Ennet