Teismelise terviseärevus 14.06.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis oleks parimad võtted/lahendused, mis aitaks teismelisel terviseärevusega toime tulla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühholoogi poolt pakutav - proovida, tunnetada toimet, mõelda, et kidas harjutus-soovitus paremini toimida võiks.
Psühhiaatri jutule ja tema näeb enda poolseid (psühhiaatri poolseid) ravi-paradamise võtteid-soovitusi.
Enneti Palve esimene samm -
Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole
Siis rahulikult painutus ette-alla, kael-õlad pingevaks (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub ka lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha! Lõõgastub psüühika!
(Käed-küünarvarred võivad toetuda põlvedele, et mugavam oleks).
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse, vajadusel jälle kätega kaasa aidates): “rullin end püsti, sirutan end”.
Teen seda rahustavat harjutust iga päev ja aastakümneid. Toimib.

Head harjutamist.
Jüri O.-M: Ennet