paanikahoog??? 19.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei ole päris kindel, kas see on paanikahoog või midagi muud. Sellel asjal mis mul on juba umbes 3 nädalat päevas paar korda, on igatahes enam-vähem kindel järjekord: kõigepealt hakkab kõik kumisema, siis on narkoosist ärkamise tunne, et nagu näeks unes või minestaks kohe ära, seejärel tuleb kuumalaine, siis külmalaine ja siis on tunne et hakkan värisema aga tegelikult ei värise ja lõpuks tuleb nõrkus. Otseselt minestanud ei ole kordagi. Viimasel ajal olen tähele pannud, et ei talu lärmi ja paljud asjad on ärritavad, samuti koolis tunnis vaatan iga paari minuti järel kella, et millal ükskord see ära lõpeb. Kas on tegemist mingisuguse paanika või ärevushooga või äkki on midagi korrast ära vereringega. Olen käinud ka arsti juures ja vereproovid on korras.
Palun nõu, mida teha sest see on muutunud päris piinavaks. Ka aitavad ka mingid mittekeemilised vahendid(rohud)?
Katu(18)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuidas töö-/kooliasjad korraldatud? Kas puhkus, uni ja õigel ajal magamaminek on korras, kontrolli all? Ka kehalist aktiivsust piisavalt? Kas toitumine on regulaarne, paastumist-näljutamist ei tee?
Kas emaga (vanematega) on oma muret jagatud?
Kui kõik eelnev päevakorda võetud, tegevuskavasse rakendatud, siis peaksid asjad kiiresti paremuse suunas kulgema.
Kui lähiajal aga ikkagi kõik jääb ebakindlaks, siis soovitan psühhiaatri vastuvõtule minna.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet