Valu põlves, õlas ja reie esiküljel 14.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on paar aastat parem õlg ja parem põlv valu teinud. 2022 tehtud õlast ja 2023 tehtud põlvest röntgen, mis olid korras. Väldin öösel magamist paremal küljel, sest õlg on siis valus. Öösel annab ka põlvevalu rohkem tunda. Magama pean jalg sirgelt, sest kui ärkan ja jalg on kõver, siis on valus. Lisaks parema õla- ja põlvevalule on mul tihti parema reie esikülg valus. Nüüd on mitu nädalat olnud reie esikülg pidevalt valus. Üsna häiriv on igapäevaselt selle valuga olla.
Mida teha? Kuhu pöörduda?
Perearsti juures olen käinud. Ta soovitab valuvaigistit võtta. Olen nõus ise abi saamiseks mujale pöörduma, aga millise arsti juurde?

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ega muud, kui koostöö jätkamine oma perearstiga. Hea, et röntgenipilt on korras, suuri muutuseid luudega ei ole. Nende vaevuste taga võib olla pehmete kudede, lihaste, kõõluste ja närvide haigus, mis ei jäägi röntgenipildile. Soodustavaks teguriks võib olla füüsiline ülekoormus, töö sundasendis. Kas on tehtud puugihaiguste analüüse, Soovitan uut pöördumist oma perearsti vastuvõtule, siis vajadusel ortopeedi, neuroloogi ja taastusraviarsti konsultatsioone.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi