Alakõhus ebameeldiv tunne 07.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere mul on koguaeg alakõhus ebameeldiv tunne ja mul on ka kõhukinnisus ja lahtisus koguaeg kordamööda üks päev on kõht kinni teine päev on jälle kõht lahti paras ei ole ültse.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Inimest ei saa ravida teda nägemata ja uurimata, kirja teel. Saan soovitada pöördumist oma perearsti vastuvõtule. Seniks võiksid pidada kõhuvalu päevikut, pane kirja vaevuste seos söökidega, kellaaegadega. Noorel neiul võivad alakõhuvalud olla seotud päevadega ehk menstruaaltsükli erinevate faasidega, kui need juba on, siis pane samuti kirja.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi