Kurgumandel 05.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole murega enda parempoolse mandli paistetusega. Kurgumandel on paistes olnud üle kuu aja ning kurgu nina arstide ooteajad on kolm kuus mistõttu perearst mulle saatekirja anda ei saa. Enne kui tasulise arsti juurde pöördun sooviksin Teie abi. Mainiksin ka ära, et ainus sümptom on paistes mandel mis segab magamist, söömist, neelamist ja hingamist (selline tunne nagu pesapall oleks kurgus kinni). Kurk pole valulik, nina on korras. Esialgu kirjutas perearst mulle välja antibiootikumid (OSPAMOX). Ravim ei toimunud ning kirjutas välja järgmise antibiootikumi (AZITROX). Samuti muutusteta seejärel käisin uuesti verd andmas ning selgus, et tegemist pole põletikulise mandliga seega antibiootikumid mind ei aita. Seejärel kirjutati mulle välja (CIRRUS) mida hetkel võtan kuid järkuvalt on mandel paistes. Olen proovinud ka erinevaid imemistablette ja spreisi. Kas oskate mind kuidagi aidata, soovitada nii retsepti kui ka käsimüügiravimeid? Lisasin manusesse ka pildi ja loodan, et ehk olete pädevam kui minu küla perearst.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kas kolleeg tegi vereproovi nimega ASO ? Pildil on näha kroonilise mandlipõletiku tunnuseid. Teil on ka vaevused, kui ASO tiiter on tõusnud, siis tuleks kaaluda radikaalsemat ravi. Teie perearst saaks teha kurguarstiga e-konsultatsiooni, see pilt+analüüsid ja ravilugu on piisav, tavaliselt vastus saabub paari päevaga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi