Rinnalihase turse 10.03.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Täna hommikul ärkasin ja tundsin, et rinnalihas on kuidagi imelik ja ei soovi üldse pingutust. Liikuda ja kõike teha on väga okei, aga lihas ise on teisest märgatavalt suurem. Katsudes oleks nagu vedel mull. Lisaks sellele on näpuga surudes valus natuke. Kui ajan käsi laiali, siis vasak käsi liigub rohkem taha poole kui parem käsi. Mida ma peaks sellega tegema, kaua see kesta võib ning kas see on ohtlik?

Ma usun seda, et see on tingitud ära magamisest, et lihas ei saanud piisavalt happniku mingil ajal, aga ma ei oska ka täpselt öelda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui otseselt punetus, palavik, tugev valu puudub, siis leevenduseks ibuprofen 0,4 x3, paikselt nt diklofenaksalv. Kui probleem püsib, siis pöörduge oma perearsti vastuvõtule.

Head tevist soovides,
Madis Veskimägi