Jalalaba valutab 21.02.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline, et jalg valutab hüppeliigese piirkonnas. Raske on öelda kindlat piirkonda, sest valu ei ole terav vaid selline ebameeldiv. Valu segab juba keskendumist. Kōndida ja jalga saan liigutada igasse asendisse ilma, et valu läheks tugevamaks või nōrgemaks. Liigutades alati ragiseb. Ragisedes valu ei ole aga ebameeldiv tunne on küll. Olen teinud pikalt ehitustööd, mille tulemusena on olnud sundasend põlvili.Ehk siis raskus on põhiliselt olnud valutatava jala varvastel.
Oskate äkki aidata ja öelda, mis uuringuid peaksin tegema ja kas asi vōib olla tōsine? Elan Austraalias ja pean hetkel abi otsima siit.
Suured tänud vastamast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sellise vaevuse sagedasem põhjus on ülekoormus ja sundasend. Soovitan koormust piirata, seda jaotada teisele jalale. Proovida erinevaid jalatseid. Leevendust toob ibuprofen 0,4 x3 kuur 10 päeva, elastikside, paikselt soojendav ja põletikuvastane salv. Kui vaevus ei leevendu, tekivad uued nähud, siis arsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi