Valulik lümfisõlm 30.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Tihti esineb kaelal ühes lümfisõlmes pidevalt ebamugavustunnet (lümfisõlm asub täpselt löua all kohe peale kaela keskjoont). Ebamugavustunne ei kesta koguaeg, mõni hetk päevast - pigem selline survetunne ning otseselt katsudes valulik ei ole. Veidi on ka suurenenud, kuid otseselt nähtav ei ole ei kaela vabalt hoides ega ka pingutades. Kuna töötan lasteaias siis erinevad viirused ning pisikud on tavaline nähtus.
Hommikuti ärgates annab samuti tunda.
Tihti olen märganud, et ebamugavustunne tuleb ka alkoholi tarbides (päeva esimeses pooles tunda ei andnud aga peale klaasikest shampust või kokteili tekib ebamugavustunne natukeseks ajaks).
Sama asi esines ka detsembrikuus mõned nädalad kuid siis mingil hetkel kadus ning suurte pühade aeg alkoholi tarbides sellist tunnet ei meenu olevat.
Olen pöördunud ka perearstile, kes katsus lümfi ning tegi ka vereanalüüsid. Ka tema sõnul on see lümf veidi suurem kui teisel pool ( tema enda sõnul ei midagi hullu, et on ka suuremaid ja täiesti tervetel inimestel). Vereanalüüs oli korras nii lümfotsüüdid kui ka leukotsüüdud.
Peale septembrikuus põetud kahe nädalast viirust ( palavik, köha, kurguvalu millega kaasnes ka häälekadu) on kurgu tagaseinas mõlemal pool äärtes punetavad laigud ning ka mandlite ees olevad kaared punakad - perearsti sõnul on punetust vähe, mandlid paistes ei ole ja vereanalüüs korras - põhjust muretsemiseks ei ole.
Öist higistamist otseselt ei ole - ainult kaelal ja rindade juures - ise seostan seda küljel magamisega ning rindade kokku surumisest põhjustatud higina?!
Palavike pole täheldanud.

Sellist ebamugavustunnet googeldades leian ainult hirmutavaid linke hodgkini lümfoomist, mida seostatakse alkoholist tingitud lümfi valu/ebamugavustundega, kuid ka see pidavat olema väga haruldane - perearsti sõnul kajastuks kõik pahaloomiline ka vereanalüüsis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju. Oletada ja huupi pakkuda ei saa, see suurendab veelgi Teie muret ja ärevust. Mõnikord läheb kauem aega, kui leitakse põhjus ja õige ravi. Saan soovitada head koostööd oma arstidega.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi