sooviks vastus 26.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Kirjeldus: Siinustahhükardia, fr 108x’. Nähtavus parasternaalselt rahuldav, apikaalselt halb!!! (mõõtmisvead võimalikud)

-Vasaku vatsakese õõne maht (EDV/BSA 46,8 ml/m² 4ch), müokardi paksu ja üldine süstoolne funktsioon normis, LVEF 4ch 73%. Diastoolne funktsioon normis. Segmentaarset kineetikahäiret ei tähelda.
-Parema vatsakese õõne suurus normis, basaalne diameeter 3,1 cm. Longitudinaalne (TAPSE 2,6 cm) ja visuaalselt hinnatuna tsirkulaarne süstoolne funktsioon normis, vahesein asetub õigesti.

Kodade mõõtmed:
-vasem koda normaalse suurusega, mahuindeks bp 16 ml/m2
-parem koda pindala järgi normaalse suurusega: 4Ch vaates pindala 12 cm2.

-Aordiklapp on trikuspiidne, iseärasusteta, klapi funktsioon normis. Aordibulbus normaalse diameetriga, astsendeeruva aort ei ole visualiseeritav, destsendeeruvas aordis voolu kiirenemist ei ole. Pulmonaalklapi funktsioon normis.
-Mitraalklapp iseärasusteta, minimaalne regurgitatsioon tsentraalselt. Trikuspidaalklapp on iseärasusteta, klapi funktsioon normis.
-Vaheseinad nähtavas osas intaksed.
-Kopsuringe süstoolset rõhku arvutuslikult hinnata ei saa, kaudsed viited rõhu tõusule puuduvad. IVC ei ole visualiseeritav.
Põhjendus: + Kirjeldus: Siinustahhükardia, fr 108x’. Nähtavus parasternaalselt rahuldav, apikaalselt halb!!! (mõõtmisvead võimalikud)

-Vasaku vatsakese õõne maht (EDV/BSA 46,8 ml/m² 4ch), müokardi paksu ja üldine süstoolne funktsioon normis, LVEF 4ch 73%. Diastoolne funktsioon normis. Segmentaarset kineetikahäiret ei tähelda.
-Parema vatsakese õõne suurus normis, basaalne diameeter 3,1 cm. Longitudinaalne (TAPSE 2,6 cm) ja visuaalselt hinnatuna tsirkulaarne süstoolne funktsioon normis, vahesein asetub õigesti.

Kodade mõõtmed:
-vasem koda normaalse suurusega, mahuindeks bp 16 ml/m2
-parem koda pindala järgi normaalse suurusega: 4Ch vaates pindala 12 cm2.

-Aordiklapp on trikuspiidne, iseärasusteta, klapi funktsioon normis. Aordibulbus normaalse diameetriga, astsendeeruva aort ei ole visualiseeritav, destsendeeruvas aordis voolu kiirenemist ei ole. Pulmonaalklapi funktsioon normis.
-Mitraalklapp iseärasusteta, minimaalne regurgitatsioon tsentraalselt. Trikuspidaalklapp on iseärasusteta, klapi funktsioon normis.
-Vaheseinad nähtavas osas intaksed.
-Kopsuringe süstoolset rõhku arvutuslikult hinnata ei saa, kaudsed viited rõhu tõusule puuduvad. IVC ei ole visualiseeritav.

sooviks teada kas see on ok

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, see on ok. Edasine käsitlus koostöös Teie arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi