Klaasikild jalas. 25.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Nimelt astusin laupäeval kodus klaasikillu jalga. Kohta oli näha sest tuki natuke verd, klaasikild ise oli mega mega pisike ja seda oli tunda ja raske kätte saada. Nokkisin seda nii kaua kuni tundus et sain kätte. Laupäeval ja púhapäeval sain kõndida normaalselt ilma valuta. Esmasp aga tööl hakkas tunda andma selline torkiv valu. Hakkain otsima ja see koht kus laupäeval kild oli seda enam pold ja mitte mingit jälge pole. Aga astuda on valus. Teisp oli veel hullem olukord kuid siis panin perearsti juurde aja. Käisin seal vaadati ja öeldi keegi ei tee midagi kuna pole näha kus see on. Et kui mädaneks või oleks kasvõi täpp nǎha siis keegi teeks midagi. Aga hetkel ikka annab tunda ja on valus kõndida. Kas ma siis tõesti peaksin jääma ootama kuni midagi näha , pârast ei hakkagi midagi toimuma ja siis peangi jääma lonkama ja valuga olema. Mida teha. Olen tǎiesti nõutu juba.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kampriõli kompress võib aidata, ehk tekib võõrkeha kohal põletik ja see väljub mädaga. Kui mitte, siis ilmselt on vajalik ultraheli uuring, võõrkeha olemasolul nahalõige tuimestusega ja võõrkeha eemaldus. Seda teevad mõned perearstid, perearst annab vajadusel saatekirja vastava kirurgi vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi