Haiged liigesed 15.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure on selline, ärkasin üleeile hommikul turses sõrmedega. Päeva peale ei pööranud tähelepanu. Õhtuks olid kõik liigesed paistes, eriti randmed ja sõrmed, päkaliigesed eriti turses ja valulikud. Sõrmus ei mahtunud enam sõrme, randmed ja käelaba pealised on turses, varem olid ikka veresooned ja käesooned välja, enam mitte. Isegi suud lahti teha oli valulik kuna lõualiigesed olid valulikud. Käisin ka EMOs, seal võeti vereproov ja uriiniproov, mis ei näidanud setteid ega põletikku. Kirjutati Vimovo 500mg/20mg välja mida võtan nädal aega. Mul pole mingeid teadaolevaid allergiaid kunagi olnud, pole midagi uut söönud ega kreemi jms kasutama hakanud. Mainin et põen I tüübi diabeeti. Hakkasin umbes kuu aega tagasi uut insuliini kasutama Tresiba.. kas on võimalik, et on allergiline reaktsioon insuliinist kuu aega hiljem? Igatahes, sooviksin mingitki aimdust millega võiks tegu olla. EMOst ma otsest vastust ei saanud.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Alustage ikka perearstist: läbivaatus, anamnees, varasemad haigused, analüüsid ( CRV, SR, hemogramm, RF, CCP, ASO tiiter, Borrelia IgM, IgG, UA ), radiogramm labakätest, edasi reumatoloogi e konsultatsioon. Vastus 2-3 päevaga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi