Sahin kõrvas 10.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab neelates kõrvus käiv sahin. Sahin tekib ainult mütsi kandes või kõrvu kinni hoides, niisama sahinat neelates ei kuule. Sahin tekib peamiselt autoga sõites, vahel ka õues jalutades (peamiselt suuremate maanteede ääres, aga üksikutel kordadel ka vaiksemates kohtades). Lisaks on sahin kuuldav ka siis, kui kraanist vesi jooksma panna ning seal kõrval neelata kõrvu kinni hoides.
Sahinatega samal ajal tekkisid ka sagedane ninakinnisus ning röga tunne kurgus, küll aga mitte nohu ja köha. 1,5 aastat tagasi kõrvetatud ka ninas karbikud.
Millest võivad need sahinad kõrvus olla põhjustatud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema kuulmetõrve talitlushäire, turse. Kui probleem häiriv, siis ikka perearst ja kõrvaarst, täpsustav uuring- tümpanomeetria.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi