Nõelafoobia 06.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on kestnud algklassidest peale. Algus ega põhjus pole teada. Pole kunagi julgenud verd anda, mistõttu ühtteist elus tegemata jäänud või edasi lükatud.
Teraapias pole käinud. Hambaarsti juures süsti hirmu pole, sest palun enne kasutada pinnaanesteesiat.

Kas sõrme otsast ja veenist vere võtmiseks on arstidel õdedel kasutusel tuimestavat kreemi? Või mingit rahustit? Kui siis kes kasutab? Kust osta?

Suur tänu ette abi eest

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
EMLA kreem on enamus analüüsivõtmise kabinettides olemas. Seda kasutatakse rõõmuga, kõik soovivad, et patsiendi valu oleks väiksem.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi