Mille järgi käib perearstidel diagnooside panek?nõukogude Aegses tervisekaardis on kirjas/kuid diagnoos vale/ 30.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Mille järgi panevad perearstid diagnoose?
Minul endal on kõik korras. Ma ei mõista tänapäevani
Mille alusel , minu endine perearst diagnoose paneb.
Elukaaslasel on sünnist saadik olnud Pärilik Kompeseeritud mikrosferotsütoos, hemolüütiline aneemia,(kergel kujul). Kuid arusaamatuks jääb ,et mille alusel pani tema praegune perearst (minu endine perearst ) talle Rauavaegusaneemia diagnoosi?Elukaaslase perearst pole kunagi vaatanud elukaaslase nõukogude aegeset tervisekaarti kus seisab ilusti kirjas aneemia liik.sellepärast vahetasin endal perearsti, et minu endine perearst vaidles mulle vastu aneemia teemal. Kuidas mina tean meie ühisel lapsel Leiti 13.aastat tagasi ka see haigus,elukaaslase perearst ei tahtnud teda hematoloogi juurde saata kui julgesin mainida et selle haigusega peab käima hematoloogi juures. Ega elukaaslasel mingeid kaebusi polnud ega pole, lõpuks sai hematoloogi jälgimise alla.Kuidas oleks tulnud toimida? See on geenetiline haigus. (Elukaaslase)!ema ei tea et temalgi võib see olla. Ega elukaaslane isegi pole aru saanud ,et mis tal viga on.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Päris hästi ei saa küsimusest aru. Kõik sellised asjad tuleb otse oma perearstiga läbi arutada ja üle küsida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi