Elukestev aneemia 25.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 34-aastane naine ja kannatanud rauavaeguse käes nii kaua, kui ennast mäletan. Viimatiste analüüside järgi on mu ferritiin 10, ent mu perearst ei pea seda eriti problemaatiliseks ning soovitab süüa rauda ja marju (mida teen niigi). Tunnen aga, et varsti enam ei jaksa, sest kõik väsitab mind ja iga päev tähendab minu jaoks tohutut eneseületust. Üha raskem on välja puhata. Kas tõesti pole mul mingit lootust sellest välja tulla ja perearst ei saagi mind rohkem aidata? Millistel tingimustel oleks mul võimalik saada raua infusiooni ning kas sellest võiks olla ka pikaajalist abi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Et saaksin midagigi arvata, peaksin teadma veel 5-6 põhilise analüüsi vastust. Soovitan koostööd oma perearstiga. Tema võiks vajadusel korraldada täpsemad analüüsid ja hematoloogi e konsultatsiooni. Abiks võib olla ka naistearsti konsultatsioon, vererohkete menseste ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi