Krooniline pankreatiit 31.05.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen korduvalt põdenud pankreatiit, alkoholi tõttu. Nüüd viimane ägenemine oli mais, olin haiglas 11.05-18.05,siiamaani on valud, käisin 23ndal emos kus lipaas oli langenud ja põletiku näitajaid enam polnud. Olen jälginud dieeti, kuid nüüd 28ndal hakkasid uued valud ja pöördusin 30ndal emosse,kus lipaas oli langenud, aga põletikunäit ajad tõusnud. Muus osas oli hemogramm veidi põletikuline, aga ei midagi märkimisväärset. Muud analüüsid maksa, neeru omad korras, veresuhkur ka korras. Tahtsin küsida et miks see kõik nüüd nii kaua võtab see et valutab ja kas see uus ägenemine ja kas paraneb ära? Öeldi et ekso-ega endokriinset puudulikkust pole, alkoholist olen otsustanud loobuda.Öeldi et kliinilise pildi järgi pankreatiit remissioonis. Kas peale alkoholi võib suitsetamine ja tekitada kõhunäärme põletikku või kuidagi sinna mõjuda? Kodus saan valuravi ka

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on palju. Haiguseid ei ole võimalik napi kirjelduse järgi diagnoosida ja ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule. Pankreatiidi peamine vallandav tegur on alkohol. Kui elu armas, siis selle kraamiga tuleb teha lõpparve !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi