Allergilised nähud ja refluks 14.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on pikemat aega olnud probleem refluksiga (pidevalt tükitunne kurgus, ajab köhatama ja vahel tekib kurku järsku sügelus mis ajab köhima) ja aeg-ajal esineva sariaevastamisega (hoog, mitmeid kordi järjest, ninast hakkab vett jooksma ja limaskest ärritub ning paisub, selle taandumine võtab aega). Köhin ja köhatangi sageli ja kõvasti nagu oleks külmetanud aga ei ole. Ööseti läheb nina sageli täiesti kinni ja päeval on nina sageli poolkinni (mingi takistus on ninas). Kunagi kasutasin käsimüügi ninalahtisteid kuid see lõppes sellega, et need lõpuks üldse enam ei aidanud ja nüüd ei julge enam kergekäeliselt kasutada neid. Elangi poolkinnise ninaga, avamys selle vastu enam ei aidanud. Allergiaid ei ole kunagi olnud. Kas on midagi võimalik ette võtta nende probleemide osas?
Lisaks - kui mul on kahtlus, et need probleemid tekkisid töökeskkonnas oleva mürgise aine tõttu, sellisel töökohal kus oleks tööandja poolt olnud õige soovitada maski kandmist siis kas sellega on võimalik pöörduda kuskile? Ma ei tea kahjuks mis ainega tegemist oli ja kui mürgine see täpselt oli aga ma tean, et seal oli mingi mürgine aur mida ventileeriti ja need kirjeldatud terviseprobleemid tekkisid just seal ettevõttes töötamise ajal. Oli elektroonikatehas, see mürgine aur/aine nägi välja nagu pruun tolm mis kleepus pindadele. Lisan, et suitsetaja ma ei ole ja muid tervistkahjustavaid tingimusi mul ka ei ole olnud.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjeldus vastab allergilisele põhjusele. Pikaajaline nohutilkade kasutamine põhjustab sageli nina limaskesta kahjustust nn ravimpõletikku. Ega muud kui perearst, esmane läbivaatus, allergiauuringud. Ilmselt ka ninaarsti konsultatsioon, edasised uuringud ja ravi. Võib nõu pidada ka töötervishoiuarstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi