Hingamisel tekib ootamatu valu rinnus 30.05.21 / Perearst

Külastaja küsib:

29.05-30.05 on 4 korral tekkinud terav valu vasakus rinna pooles umbes 2-3 minutiks nii, et mida rohkem õhku sisse tõmmata seda valusam on. Esimesel ~70%-l kopsumahust aga valu veel ei ole. Iga kord on alanud väga ootamatult ja lõppenud samuti. Samuti on ka mingi üldine vaevu märgatav imelik tunne vasakus rinnapooles. Valu tekkimise hetkedel olen istunud laua taga. Mis seda põhjustada võib, ning mida peaks tegema?

Pakun ka enda poolt probleemi allikad: 1) 20.05 avastasin püksis roniva pooleldi täis imenud puugi, küll aga mitte ühtegi muud sümptomit pole siiani täheldanud. 2) 27.05 õhtul jalutasin metsas, ning järsult tekkinud paduvihma tõttu jooksin kõigest väest koju. Kuna ma olen füüsiliselt üsna mitteaktiivne, ning pole jooksnud vähemalt 6 kuud siis võhm oli täiesti väljas.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, minust mitteolenevatel põhjustel jõudis teade Teie küsimusest minuni suure hilinemisega.
Minu poolt ei ole õige hakata midagi diagnoosima, seetõttu ei saa anda ka ravisoovitusi. Sellel vaevusel on väga palju põhjuseid, neid tuleb täpsustada arsti vastuvõtul.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi