Mis see on? 03.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr Vallikivi!

Lisasin kirjale pildi. Kas sellised valkjad kihid mis varvaste otstesse tekivad (antud juhul ainult ühe varba otsa seda ei teki) on normaalsed või on see mõni haigus? On tekkinud harjumus seda valkjat kihti kääridega vähemaks lõigata aga ma ei tea kui otstarbekas see tegelikult on. Kuna varasemalt on olnud probleem nahaseenega varvaste vahel (ebameeldiv lõhn, valusad lõhed) siis ise kahtlustan, et see on nahaseen.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kindlasti ei tohi seda valget kihti kääridega ära lõigata! Seda peab peale vanni jalariiviga (kindlasti mitte metallist!) delikaatselt ja ettevaatlikult ära viilima. Kindlasti peab ka üle vaatama oma jalanõud (need peavad hästi hingama) ja ka sokid (iga päev peab vahetama ja peavad samuti hingama). Kui on lisandunud lõhed ja ebameeldiv lõhn, siis oleks hea ikkagi minna diagnoosi täpsustamiseks pere- või nahaarsti vastuvõtule, kus vajadusel saab teha ka täiendavaid uuringuid.
Lugupidamisega
Le Vallikivi