Analüüsid paigast ära 13.10.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Asendusarst leidis verest helicobakteri. Tegin oma kuludega lisa analüüsi ja sealt tuli välja mitu näitajat mis on paigast ära. Paigast ära on järgmised näitajad: Eosinofiilide suhtarv 8,4 (juba 3-4 aastat paigast ära), eosinofiilide arv 0,5 , Alaniini aminotransferaas 57 U/I, Aspartaadi aminotransferaas 43 U/I. Helicobacter pylori IgG 2,6, Herlicobacter pylori IgA 10,1 , kolesterool 5,5. Tahaksin teada kas sellise paigast ära oleva analüüsiga on põhjust muretsema hakata. Olen lugenud ALAT ja ASAT kohta, et need numbrid näitavad maksa põletiku organismis. Kas ma peaksin olema mures nende näitude pärast ja tormama kiiremas korras arsti vastuvõtule või on nende näitude tõusu taga hoopis helicobacter ja maks ise on terve. Sain kolmikravi, aga sellest polnud eriti kasu kuna helicobacter on ikka organismis. Pidevalt on ülakõhus valud. Mida peaks edasi tegema. Palun Teie abi.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Püüan aidata. Vajalik oleks mao-kaksteistsõrmiksoole uuring ehk rahvakeeli mõõganeelamine, selle protseuudiriga saab võtta otse maost ka Helicobacter pylori testi, ultraheliuuring, ussnugiliste proov väljaheitest ja väljaheitest ka H.pylori antikehad, maksaproovid veelkord ja hinnata nende muutust- ALAT ASAT GGT, alk fosfataas, HbsAg ja HCV, siis on võimalik ehk leida ka edasine ravi. Analüüsid-uuringud kas perearsti või gastroenteroloogi poolt, nii nagu Teie kandis on kombeks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi