magu 18.06.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas gastroskoopia näitab kasvaja olemasolu?Mulle hiljuti tehti ja pidid ainult mingid väikesed haavandid olema(võeti hulk proove) ,mis kaovad peale tablettide ravi.Järelikult neid enam pole.Kuna see uuring tehti soomes,ei süvenenud ma täpselt tulemustesse.
Mulle tundub nüüd,et magu on suurenenud.
Ja veel.Kuidas ma pääsen kompuuteruuringutele,kui pole ravikindlustust(viibin soomes)Ja kas see on üldse vajalik.
Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Jah, gastroskoopia näitab maokasvajaid kohe kindlasti. Kompuuteruuring on tore, kuid väga suure kiirguskoormusega ja ka väga kallis, ning arvan, et hetkel pole see vajalik. Tasub süüa prootonpumba inhibiitoreid, nt omeprazol 1 kuu, küllap siis kõik on korras.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi