lihasvalu 23.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sai terve perega põetud koroonat. Mõlemil meil elukaaslasega olid
imelikud lihas-närvivalud. Terve keha oli jäik ja tuim ,valu igal pool.
Abikaasal valud kadusid paranedes , minul aga jäid.
Sai perearstilt erinevaid ravimeid võetud ja proovitud. Valu kadus, kuid on ikka vahelduva eduga juba mitu kuud.
Põhiliselt on valu turjas, seljas ,reites jne. Käija kange ja nagu kipsis oleks üle keha.
Tihti kaasneb ka tuim peavalu. Magama jään õhtul kenasti, kuid ärkan öösel korduvalt ja vastu hommikut hakkab pea õrnalt tunda
andma.
Püüan võimelda ja pisut abi on soojast vannist.
Kas võib olla fibromüalgia? Mõni koht kehal -kindel koht katsudes
väga valus. Raske puudega lapse tõttu elu ka stressirohke.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Osal inimestel esineb koroonaviiruse põdemise järgselt nn. pikk koroona, millele ongi iseloomulikud erinevad lihasvalud mis kestavad kuid ja vahel ka mitu aastat. Siiski enamik vähehaaval paraneb ja valud mööduvad. Igal juhul soovitan jätkata igapäevast liikumist, proovida teha igapäevaselt võimlemisharjutusi

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika