Lööb kuskilt närvivalu kaela. 20.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Unustan või tõstan õla üles,nii kohe tuleb närvivalu sähvatus. Mõnikord paar korda, mõnikord päris pikalt,nii et panen kiiresti riidesse ja lähen öösel välja kõndima. Kõnnin paar tundi, tulen koju võtan unerohtu ja siis saan magada. Ei taha unerohtu võtta,tahaks normaalselt magada. Ei taha öösel väljas ka jalutada, mõistus juba unerohust segane, pidevalt unine, tahaks magada, aga ei julge minna pikali, sest kardan valu tulekut. Siis istun toolil, selg valutab ja muutkui kõigutan ennast. Tahaks normaalselt istuda..vedeleda vahel voodis...kaua magada( olen tööl 12 tundi ja kui magada ka ei saa, siis lähengi unisena tööle või pool ööd väljas jalutanud. Juba kukkusin tööl prügikühvli kintsu) ja rahulik olla, mitte pidevalt karta et valu tuleb. Tahaks raamatut lugeda, käsitööd teha ,aga no ei saa.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu on seoses õla tõstmisega on ilmselt tegemist mitte närvivaluga vaid õlavart tõstva lihase kõõluse kinnitusotsa põletikuseisundiga seoses trauma või ülekoormusega. Paranemine võtab kaua, eriti kui seda lihast koormata.

Dr. Ain Pajos