Menses pole alanud ja rasedustestid negatiivsed 21.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimane Menses oli 18.04 tsükli pikkus on tavaliselt olnud 24-25 päeva. Päevad oleks pidanud siis hakkama 11.05 kuid siiani pole neid hakanud. Olen teinud korduvalt teste ja need kõik on olnud negatiivsed. Kasutasin YAZ-i Pille kuid jätsin need veebruari lõpus ära, menseses muutusi ei toimunud.
Kas ma peaks tegema veretesti või võib see olla lihtsalt tsüklihäire ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui rasedustestid on negatiivsed, siis on tegemist tsüklihäirega. Oodake rahulikult menstruatsiooni algamist. Kontrolli on soovitav pöörduda, kui menstruatsioon ei ole 2 kuu jooksul alanud. Kui päevad algavad, kuid samasugune situatsioon kordub, siis on samuti soovitav kontrolli minna.