Mus mul viga on? 09.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ärkasin eile ja välised suguelundid olid valusad, täna on asi veel hullem, istuda on raske, WC on valus. Ravimeid ei tarvita ja seksisin nädal tagasi. Mul ei ole aasta menstruatsiooni olnud aga eile natuke määris. Kas on mōnda salvi , mida määrida? Arsti aja sain 1,5 nädala pärast? Kas see vōib olla suguhaigus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Suguhaigus võiks olla kui teadmata partneriga oli vahekord. Pigem võimalik tupekuivus, mis seotud menopausiga . Soovitan osta käsimüügist niisutuseks salvi/, gloobulid (kas Vagisan või kreem Cumlaude või Dermaxen firmalt )DRKadastik