Analüüse tõlgendus 07.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Palun seletada lahti mu analüüside tulemusi:

CA 125 - 9,15 kU/L

HE4 - 53,0 pmol/L

Prolaktiin 221,00 mU/L

ROMA indeks (postmenopaus) 8,78 %

ROMA indeks (premenopaus) 8,23 %

TSH 3,330 mU/L

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Günekoloogias sõltuvad analüüsid menstruaaltsükli päevast. Kas menstruatsioonid kestavad? Kui jah, siis millal algas viimane menstruatsioon? Kui ei, siis kui vanalt lõppesid menstruatsioonid?
Igal laboril on oma analüüside tegemise metoodika ja normväärtused.
ROMA indeks on munasarja kasvajamarker ehk onkomarker. Ta ei ole küll väga spetsiifiline, kuid väike tõus reeglina ei viita veel munasarja vähile. Tõus võib olla seotud ka muude haigustega: maksahaigused, endometrioos jms.
Kas on püütud täpsustada üleminekuiga? Selleks on vajalikud munasarja hormoonanalüüsid, eriti alla 45-aastastel. Teistel on tegemist ealiste muutustega ehk üleminekueaga, mis on füsioloogiline peale 45.
Kui soovite täpsemat ja isikustatud vastust, siis võimalik tasuline kaugnõustamine 25,87€, mis ette üle kanda Evita Grupp OÜ, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saaksin vaadata, miks ja millal on võetud uuringud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7