Konisatsioon järgne veritsemine 06.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Käisin 16 aprill konisatsioonil ning kaks päeva peale seda hakkas määrima verd , esialgu ajaliselt hakkas mul menstruatsioon, mis kestis kuskil 6 päeva siis ükspäev ei määrinud nagu miagi ja hakkas kohe uuesti 5 päeva määris nagu kerges koguses verd midagi muretsema ei pannud 2 päeva tuli jälle vahele kus oli kõik ilus ja midagi ei määrinu kuid siis hakkas jälle pihta ja üks õhtu tuli suuremas koguses ikkagi verd mõtlesin et järgmine päev lähen arstile kuid hommikuks oli kõik lakanud ja terve päeva vältes jälle miskit ei määrinud kuid nüüd 2 päeva hiljem on hakanud jälle väiksemas koguses verd määrima.
Kas selline asi peale konisatsiooni on okei või ma peaks siiski kuhugi pöörduma ? Lugesin, et 5 nädalat peale protseduuri on vähene veritsus okei, aga kui vahepeal tuleb rohkem ja siis jälle vähem ? Palavikku pole tekkinud ja kõhuvalu on vahel harva ja väga väga minimaalne .

Aitäh

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetuid Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Konisatsioon on kirurgiline sekkumine ja veritsus on tavapärane. Väga harva võib mõni veresooneke saada kahjustatud ja jääb veritsema, siis asetatakse kirurgiline õmblus emaka kaelale. Kui on määrimine, siis võib jälgida. Verehulga määramiseks tuleb sidemete arv ööpäevas kokku lugeda.
Tähtsaim on konisaadi patoloogilis-histoloogiline vastus: kas vastused on digiloos olemas?
Ja veelgi tähtsaim on otsekohe vaktsineerida end uusima HPV vakstiiniga Gardasil 9, et muret tekitav probleem ei korduks ja ei tekiks emaka kaela vähki.
Kui vajate kontratseptsiooni, siis rasedusvastased ravimid reguleerivad menstruaaltsüklit ja vähendavad veritsust.
Soovitan broneerida plaanilise aja arstile, kes teostas konisatsiooni.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7