Daylette 19.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul täitsa rumal küsimus, aga olen võtnud juba pool aastat Daylette beebipille ja kui ma võtan neid 4 rohelist tabletti lehe lõpust kas siis on ka ikka kindel kaitse peal kui sel ajal olen vahekorras? Hakkasin mõtlema, et need peaks olema ilma toimeaineta.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedusvastaste tablettide peamine rasedusvastane toime seisneb selles, et pillide ühtlase nivoo foonil ei toimu ovulatsiooni ehk munarakku ei valmi. Kui te võtate pille regulaarselt, ei unusta, siis on teil rasedusvastane toime olemas kogu originaali ajal. Viimased toimeainevabad tabletid on selleks, et tekiks vaheveritsus ja teil on kunstlikult tagatud regulaarne tsükkel.
Kindladti võite nende teist värvi tablettide ajal vahekorras olla.