Hpv ja klebsiella pneumoniae 14.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Ma ei saa enda arsti kätte, kuna ta on reisil. Aga digiloost vaatasin analüüside vastuseid.
Hpv tulemused olid positiivsed, ka LSIL kirjas, samuti tuvastatud bakter klebsiella pneumoniae. Samuti on vereanalüüsid enamus punased, alla normi ja üle normi. Kas see bakter vajaks kohest ravi, kas saaksin kõike kiiremini teada oma perearstilt või pean ootama oma naistearsti ära reisilt.. mis need tulemused tähendavad ja mis bakter see on? Samuti alustasin rasedusvastaste plaastrite kasutamist nädal tagasi. Arst soovitas panna esimesel menstruatsiooni päeval ja nii ka toimetasin aga menstruatsioon lõppes 2 p peale plaastri peale panemist ja olen 5p vaevlenud alakõhu ja alaseljavalude käes, võtnud valuvaigisteid. Kas hormonaalsed muutused ja keha üritab kohaneda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

HPV positiivne ja LSIL on patoloogia, mida tuleb edasi uurida: vajalik kolposkoopia ja biopsia. Ehk saaksite aja juba ise broneerida? Naistearstidele ei ole saatekiri vajalik. Helistage asutuse registratuuri, kus käisite.
Vereanalüüside ja bakterite asjus broneerige aeg oma perearstile.
EVRA plaastreid kasutatakse skeemi 7+7+7 ja siis 7-plaastrivaba päeva, järgi. Märkige üles 7-plaastrivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute.
Emakakaela vähi ennetuseks on vaid neli meedet:
1) mitte suitsetada;
2) vaktsineerida end HPV vaktsiiniga Gardasil 9;
3) pöörduda naistearstile kolposkoopiaks ja biopsiaks; olenevalt biopsia patoloogilis-histoloogilisest vastusest on vajalik analüüside kordamine aasta pärast või konisatsioon
4) kasutada kondoome STLI sugulisel teel levivate infektsioonide vältimiseks, mille hulka kuulub ka HPV infektsioon.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7